دبیرستان دوره دوم دخترانه حضرت خدیجه کبری (س)
 12 بهمن 1398

گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره ی ویروس کرونا کمک می کند

مولف: مدیر   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

 

گوگل ویروس کرونا را به سیستم هشدار خود افزوده تا کاربران هنگام جستجو درباره این ویروس به اطلاعات مهم و معتبر دسترسی یابند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز،  روز گذشته وزارت جهانی بهداشت درباره شیوع ویروس کرونا درجهان اعلام وضعیت اضطراری کرد.

در همین راستا شرکت گوگل نام ویروس کرونا را به فهرست سیستم هشدار خود(SOS Alerts ) افزوده است. علاوه بر آن در جستجوی اینترنتی کاربرانی که خواهان دستیابی به اطلاعات درباره این بیماری باشند، اطلاعات و توصیه های ایمنی مربوطه نمایش داده می شود.

به عبارت دیگر  گوگل از سیستم SOS Alerts استفاده کرده تا دسترسی به اطلاعات مهم و معتبر را در جستجوی گوگل تسهیل کند. سیستم SOS Alerts در سال ۲۰۱۷ میلادی و برای کمک به  مقابله با بلایای طبیعی و غیره راه اندازی شد.

این بدان معنا است که اگر کاربری در گوگل اطلاعات مربوط به ویروس کرونا را جستجو کند، در بالای صفحه جستجوی او آخرین توئیت های سازمان جهانی بهداشت همراه لینک هایی  درباره بررسی وضعیت فعلی ویروس، توصیه ها، پرسش و پاسخ ها برای او نشان داده می شود.

زیر این قسمت می توان فهرستی از توصیه های ایمنی مفید را همراه با لینکی به مطالب بیشتر از سازمان جهانی بهداشت مشاهده کرد. 

این درحالی است که اطلاعات جعلی زیادی در شبکه های اجتماعی و کانال های آنلاین درباره ویروس کرونا منتشر می شود. بنابراین تلاش گوگل برای فراهم کردن به اطلاعات معتبر  به ایمن ماندن افراد در این شرایط کمک می کند.

علاوه برآنچه گفته شد آمار رسمی  شیوع ویروس کرونا همراه یک ردیاب آنلاین از مرکز سیستم های علمی و مهندسی در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا نیز  در نتایج جستجو نشان داده می شوند.

در کنار این موارد گوگل اعلام کرده ۲۵۰ هزار دلار برای مقابله با ویروس کرونا به سازمان صلیب سرخ چین  اهدا کرده است.

کد خبر 4840244

تعداد مشاهده (1315)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره ی ویروس کرونا کمک می کند"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید