دبیرستان دوره دوم دخترانه حضرت خدیجه کبری (س)
 28 دی 1398

بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران-27 دی ماه

مولف: مدیر   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه‌ی پر شکوه و به‌یادماندنی تهران، حضور معجزه‌گون ملت فهیم در تشییع پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی و یارانش و نیز پاسخ کوبنده‌ی سپاه در حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در عین‌الاسد را دو یوم‌الله درس‌آموز و تعیین‌کننده خواندند و افزودند: ملت، باطن خود یعنی استقامت در مقابل شیاطین را در این حضور نشان داد و تنها راه ادامه‌ی این مسیر عزت‌آفرین، قوی‌تر شدن ایران در همه‌ی زمینه‌ها است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای خطبه‌ی اول نماز با توصیه‌ی همگان به رعایت تقوای الهی، جلب نصرت و توفیقات الهی و ایجاد گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را در گرو تقوا دانستند و سپس بحث اصلی خود را با قرائت آیاتی از سوره‌ی مبارکه‌ی ابراهیم درباره‌ی پاسداشت «ایام‌الله» و شکرگزاری در قبال این نعمتها آغاز کردند.

رهبر انقلاب اسلامی دستور خداوند به حضرت موسی (علیه‌السلام) مبنی بر یادآوری ایام‌الله به مردم را نشان‌دهنده‌ی اهمیت و کارکرد مهم آن برای هدایت افراد صبّار و شکور یعنی اهل صبر و استقامت و شکرگزاری خواندند و افزودند: صبّار یعنی مردمی که یکپارچه اهل صبر و استقامت هستند و با اندک چیزی از میدان خارج نمیشوند و شکور یعنی کسانی که با شناسایی نعمتها و دیدن ابعاد آشکار و پنهان آن، قدرشناس هستند و در قبال نعمت خدادادی، احساس مسئولیت میکنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نزول آیات شریفه‌ی مورد بحث در مکه یعنی در زمان اوج مبارزات مسلمانان و ایستادگی آنان در مقابل جریان کفر، افزودند: این آیات در آن شرایط سخت به مسلمانان بشارت میداد که خداوند، ایام‌الله را نصیب شما خواهد کرد و با اعمال شاکرانه‌ی شما، پیروزی‌های بیشتری در انتظارتان خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه‌ی سخنانشان، دو هفته‌‌ی گذشته را دو هفته‌ای استثنائی و پر از ماجراهای تلخ و شیرین و درس‌آموز برای ملت ایران خواندند و با تطبیق مفهوم ایام‌الله به خیزش بی‌نظیر در ایران و عراق در تکریم و تعظیم مجاهدان شهید، گفتند: یوم‌الله یعنی روز مشاهده‌ی دست قدرت خداوند در حوادث. بنابراین آن هنگامی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابانها آمدند و بزرگ‌ترین بدرقه‌ی جهان را شکل دادند، مصداق ایام‌الله است، چرا که این عظمت هیچ عاملی جز دست قدرت خدا ندارد.

ایشان روز درهم کوبیدن پایگاه آمریکایی با اصابت موشکهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیز یکی دیگر از ایام‌الله برشمردند و افزودند: اینکه ملتی با چنین قدرت و توان روحی به یک قدرت متکبر و زورگوی عالم سیلی بزند، نشان‌دهنده‌ی دست قدرت الهی است؛ پس این روز بزرگ نیز جزو ایام‌الله است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایام‌الله را روزهایی تاریخ‌ساز و نقاط عطف تاریخی با آثاری ماندگار و جاودانه در زندگی، روحیه و منش ملتها دانستند و در توصیف ملت ایران، گفتند: جامعه‌ی ایرانی جامعه‌ای صبّار و شکور است که در طول سالهای متمادی با استقامتی مثال‌زدنی همواره شکرگزار الطاف الهی بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر شناخت ابعاد مادی و معنوی پدیده‌ی تشییع شهید سلیمانی، این سؤال را مطرح کردند که ۴۱ سال پس از پیروزی انقلاب، کدام عامل و دست قدرتی جز دست قدرت الهی قادر به خلق این معجزه و به میدان آوردن عاشقانه‌ی چنین جمعیت بی‌نظیری است؟

ایشان افراد متکی به تحلیل‌های مادی را ناتوان از مشاهده‌ی دست قدرت خداوند در حوادث خواندند و گفتند: این تشییع عظیم و این حرکت الهیِ ملت، نشان‌دهنده‌ی باطن و معنویات تحسین‌برانگیز مردم و نشانه‌ی این واقعیت است که اراده‌ی الهی بر پیروزی ملت ایران تعلق گرفته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیام دیگر حضور ده‌ها میلیونی مردم در تشییع و تکریم شهید سلیمانی را بیعت با خط امام بزرگوار و زنده بودن امام عظیم‌الشأن در میان ملت دانستند و گفتند: در این حادثه، امپراتوری خبری صهیونیسم و مسئولان تروریست رژیم آمریکا همه‌ی تلاششان را کردند که سردار عزیز و بزرگ ما را به تروریسم متهم کنند اما خداوند متعال چنان صحنه را تغییر داد که نه‌تنها در ایران بلکه در کشورهای مختلف به روح آن بزرگوار درود فرستادند و پرچم آمریکا و صهیونیست‌ها را آتش زدند.

رهبر انقلاب اسلامی این حقایق را نشانه‌ی دست قدرت و هدایت پروردگار در کشور و جامعه دانستند و افزودند: علاوه بر تشییع آن مجاهدان، اصل شهادت آنان نیز از آیات قدرت الهی است، چرا که ترور سردار سلیمانی یعنی سرشناس‌ترین و قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در کل منطقه، موجب رسوایی دولت بی‌آبرویِ آمریکا شد.

ایشان با اشاره به نمونه‌ای از حضور شجاعانه‌ی شهید سلیمانی در یک موقعیت خطیر و کاملاً در محاصره‌ی دشمن و هدایت عملیاتی که منجر به فرار دشمنان شد، گفتند: در ترور این شهید شجاع، آمریکایی‌ها در میدان جنگ با او روبه‌رو نشدند بلکه دزدانه و بزدلانه این جنایت را مرتکب شدند که این موجب روسیاهی بیشتر آنها شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه این مدل از جنایت یعنی ترور رهبران مقاومت تا پیش از این مخصوص رژیم صهیونیستی بود، افزودند: البته آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان جنایات و کشتار زیادی کرده‌اند اما این بار رئیس‌جمهور آمریکا به زبان خودش اعتراف کرد «ما تروریست هستیم»، که رسوایی‌ای بالاتر از این وجود ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به یکی دیگر از یوم‌الله‌های هفته‌های اخیر یعنی پاسخ قدرتمندانه‌ی سپاه پاسداران به آمریکایی‌ها تأکید کردند: این واکنش قوی، یک ضربه‌ی مؤثر نظامی بود اما مهم‌تر از این ضربه‌ی نظامی، ضربه‌ی حیثیتی بود که به هیبت ابرقدرتی آمریکا وارد شد.

ایشان ضربه‌ی سپاه به ابهت آمریکا را موجب بی‌آبرویی آمریکایی‌ها خواندند و افزودند: این ضربه‌ی مستحکم حیثیتی با هیچ چیزی جبران نمیشود و افزایش تحریمها که این روزها آمریکایی‌ها از آن حرف میزنند، آبروی از دست رفته‌ی آنها را بر نمیگرداند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جلوه‌گر شدن قدرت الهی در پاسخ کوبنده‌ی سپاه را نتیجه‌ی مجاهدتهای مخلصانه دانستند و خاطرنشان کردند: هر جا و در هر کاری اخلاص باشد، خداوند به آن کار برکت و رشد و نمُو میدهد، برکاتش را به همه میرساند و ماندگار میکند.

رهبر انقلاب، حضور عاشقانه و اشک و اندوه مردم در تشییع حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و تازه شدن روحیه‌ی انقلابی ملت را نتیجه‌ی ملموس اخلاص سردار بزرگ ایرانیان و شهیدان همراهش خواندند.

ایشان لازمه‌ی درک عمیق، ارزش‌گذاری و قدر دانستن ایام‌الله هفته‌های اخیر را این حقیقت برشمردند که باید به حاج قاسم عزیز و ابومهدی عزیز به چشم یک فرد نگاه نکرد بلکه باید آنها را یک مکتب، یک راه و یک مدرسه‌ی درس‌آموز دید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه نباید سپاه قدس را یک سازمان و مجموعه‌ی اداری دید، افزودند: سپاه قدس یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌های بزرگ و نجات‌بخش است و با این نگاه است که تعظیم و تکریم مردم در تشییع باشکوه فرمانده سپاه قدس، معنای حقیقی می‌یابد.

ایشان افزودند: البته همه‌ی نیروهای مسلح، سپاه، ارتش و بسیج زیربنای فکری متکی بر اهداف الهی دارند؛ ضمن اینکه سپاه قدس در جایگاه رزمندگان بدون مرز، هر جا نیاز باشد برای کمک به ملتهای منطقه و حفظ کرامت مستضعفان حضور می‌یابد و با همه‌ی وجود و توان، خود را بلاگردان مقدسات و حریمهای مقدس میکند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی دور کردن سایه‌ی جنگ و ترور و تخریب از سر ایران عزیز را مهم‌ترین کار سپاه قدس خواندند و تأکید کردند: بخش مهمی از امنیت ایران محصول تلاش جوانان مؤمنی است که تحت فرماندهی حاج قاسم عزیز سالها به جهاد و فداکاری مشغول بودند.

ایشان افزودند: این جوانانِ جان بر کف و شجاع البته به کمک فلسطین و دیگر مناطق نیز میروند اما در واقع برای میهن عزیز ایرانیان، امنیت ایجاد میکنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هدف نهایی آمریکا از ایجاد و حمایت از داعش را حمله و ایجاد ناامنی در مرزها و شهرهای ایران و ایجاد تشویش و نگرانی در خانواده‌های ایرانی برشمردند و افزودند: جوانان جان بر کف ما در کمک به عراق و سوریه، در واقع این توطئه را خنثی کردند.

ایشان با اشاره به کسانی که یک روز شعار «نه غزه نه لبنان» سر دادند، گفتند: این افراد هرگز جانشان را فدای ایران نکرده‌اند و حتی از راحتی و منافع خود در راه حفظ امنیت کشور نگذشتند بلکه این سردار سلیمانی و یارانش بودند که جانشان را کف دست گرفتند و به میدان دفاع از ایران شتافتند.

رهبر انقلاب با اشاره به حضور پر معنا، پر شور و پر سوز و گداز میلیون‌ها نفر در تشییع سردار پر افتخار ایرانیان در تهران، کرمان و چند شهر دیگر، عزاداری و اجتماعات انبوه مردم در شهرهای دیگر و سوگواری کسانی که از دور در هجران حاج قاسم اشک ریختند، گفتند: ده‌ها میلیون ایرانی، باطن و معنویات خود را در این حادثه‌ی عظیم نشان دادند و ثابت کردند ملت از هر حزب، جناح و مجموعه و از هر قوم و منطقه‌ی جغرافیایی، با وحدتی مثال‌زدنی، طرف‌دار «انقلاب، حاکمیت اسلامی، ایستادگی در مقابل ظلم و نه گفتن به همه‌ی مطامع دولتهای استکباری» هستند.

ایشان افزودند: ملت ایران بار دیگر در ابعادی بی‌نظیر نشان داد شجاعانه از خط مجاهدت دفاع میکند، اهل تسلیم نیست و به نمادهای مقاومت عشق می‌ورزد و کسانی که سعی میکنند تصویر دیگری از این ملت در داخل و خارج تبلیغ و ترسیم کنند، با صدق و صفا با ملت رفتار نمیکنند.

رهبر انقلاب با اشاره به دلقکهای آمریکایی که این روزها در کمال رذالت ادعا میکنند در کنار مردم ایران هستند، افزودند: آیا آن تعدادی که به عکس سردار مهربان و پر افتخار ملت اهانت کردند مردم ایرانند، اما این جمعیت بی‌شمار و عظیم که در خیابانها به تعظیم و ارادت حاج قاسم پرداختند مردم ایران نیستند؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: آمریکایی‌ها هرگز کنار ملت ایران نبوده‌اند و بصراحت دروغ میگویند اما اگر باشند هم، برای فرو کردن خنجر زهرآلود خود به سینه‌ی ملت است؛ البته تا به حال نتوانسته‌اند و بعد از این هم هیچ غلطی نمیتوانند بکنند.

ایشان حضور عظیم ملت در مراسم تشییع را نشان‌دهنده‌ی زیربنای فکری و جلوه‌ی احساسات صادقانه‌ی ملت دانستند و در نکته‌ای ظریف افزودند: این فریاد انتقام که در سراسر ایران به گوش میرسد، در واقع سوخت حقیقی موشکهایی بود که پایگاه آمریکا را زیر و رو کرد.

رهبر انقلاب با اشاره به اظهارات برخی که سعی میکنند ایام‌الله تعیین‌کننده‌ی هفته‌های اخیر را به دست فراموشی بسپارند و مسائل دیگر را مطرح کنند، افزودند: هیچ مسئله‌ای نباید آن روزهای به‌یادماندنی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

رهبر انقلاب با ابراز تأسف عمیق از حادثه‌ی سقوط هواپیما گفتند: این حادثه‌ی بسیار تلخ، دل ما را به معنای حقیقی کلمه سوزاند و به درد آورد اما عده‌ای به تبع رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی سعی میکنند این حادثه‌ی غم‌بار را زمینه‌ساز فراموشی آن تشییع پر شکوه و آن پاسخ کوبنده‌ی سپاه قرار دهند، البته عده‌ای جوان و احساساتی هستند اما کسان دیگری هم هستند که حاضر نیستند منافع ملی را درک کنند و پای آن بِایستند.

ایشان افزودند: به همان اندازه‌ای که ما و ملت از این حادثه غم و غصه خوردیم، دشمنان شاد شدند چرا که مستمسکی به دست آوردند تا سپاه، نیروهای مسلح و نظام را زیر سؤال ببرند اما این مکر آنها در مقابل دست قدرت خدا تأثیری ندارد و یوم‌الله تشییع و یوم‌اللهِ در هم کوبیده شدن پایگاه آمریکایی‌ها از یاد نمیرود و به فضل الهی روزبه‌روز زنده‌تر میشود.

رهبر انقلاب با تسلیت و عرض همدردی صمیمانه با خانواده‌های این مصیبت افزودند: از صاحبان عزا و پدران و مادرانی که با قلبهای پر درد در مقابل وسوسه و توطئه‌ی دشمنان ایستادند و برخلاف میل آنها حرف زدند، تشکر و در مقابل آنها تعظیم و تکریم میکنیم.

رهبر انقلاب با توجه به ابهاماتی که در این حادثه وجود دارد و با تشکر از سخنان فرماندهان سپاه در این زمینه، بر پیگیری جدی برای پیشگیری کامل از بروز این‌گونه حوادث تأکید کردند و افزودند: پیشگیری مهم‌تر از پیگیری است تا حوادث مشابه رخ ندهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از تلاشها برای تحت‌الشعاع قرار دادن ایام‌الله هفته‌های اخیر را اقدام سه دولت خبیث اروپایی در تهدید ایران برای بردن مسئله‌ی هسته‌ای به شورای امنیت خواندند.

ایشان افزودند: البته مسئولان کشور جواب محکمی به آنها دادند و ملت هم به یاد دارد که این سه کشور چگونه در هشت سال جنگ تحمیلی در خدمت صدام و جنایتهای او بودند.

ایشان افزودند: از اول هم بنده گفتم که اعتمادی به حرفهای اروپایی‌ها بعد از برجام نداریم و آنها کاری نمیکنند و در خدمت آمریکا هستند، الان هم معلوم شد که اینها به معنای حقیقی کلمه حقیر و پادوی آمریکا هستند و در خیال به زانو درآوردن ملت ایران به سر میبرند که البته ارباب و بزرگ‌ترِ آنها یعنی آمریکا هم قادر به این کار نشد، چه برسد به اینها!

رهبر انقلاب، مذاکره‌ی اروپایی‌ها را نیز آمیخته به دغل و فریب‌کاری دانستند و گفتند: آن جنتلمن‌هایی که پشت میز مذاکره هستند، در حقیقت تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند که لباس عوض کرده‌اند.

رهبر انقلاب در جمع‌بندی خطبه‌ی اول، همت ملی برای قوی‌تر شدن ایران را تنها راه ادامه‌ی مسیر عزت ایرانیان خواندند و افزودند: ما از مذاکره البته به جز با آمریکایی‌ها اِبائی نداریم اما از موضع قدرت و قوت.

ایشان تأکید کردند: این ملت عزیز و این کشور عزیز به فضل الهی قوی‌تر نیز میشوند، نه‌تنها در بُعد نظامی بلکه در ابعاد اقتصادی و جهش علمی و فناوری که پشتوانه‌ی تحقق این هدف، حضور و صبر و استقامت ملت در صحنه و تلاش و کوشش بی‌وقفه‌ی مسئولان و مردم است.

آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: به فضل الهی، این ملت و کشور در آینده‌ای نه‌چندان دور به نقطه‌ای میرسد که دشمنان حتی جرئت تهدید او را هم پیدا نکنند.

رهبر انقلاب اسلامی بخش اصلی خطبه‌ی دوم را به زبان عربی بیان کردند اما قبل از آن با اشاره به اهمیت حضور ملت در انتخابات گفتند: در زمینه‌ی انتخابات ان‌شاءالله نکاتی هست که بعداً بیان خواهم کرد اما نکته‌ی مهم این است که انتخابات از مهم‌ترین عوامل اقتدار کشور است و کشور را بیمه و دشمن را مأیوس خواهد کرد.

ایشان با اشاره به تلاش دشمنان برای بی‌انگیزه کردن مردم از حضور در انتخابات گفتند: باید همه مراقب باشیم که مبادا دشمن این خواسته را محقق و انتخابات را کم‌رنگ و بی‌رونق کند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه‌ی خطبه‌ی دوم نماز جمعه با توجه به این برهه‌ی حساس از تاریخ منطقه، سخنان مهمی را به زبان عربی خطاب به برادران عرب بیان کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جنایت بزدلانه‌ی آمریکایی‌ها در ترور یک سردار بزرگ و شجاع ایرانی و یک مجاهد فداکار و با اخلاص عراقی به دستور رئیس‌جمهور تروریست آمریکا، گفتند: سردار شهید سلیمانی با حضور شجاعانه در صفوف مقدم و خطرناک، یکی از مؤثرترین عوامل در شکست عناصر تروریستی مانند داعش و امثال آن در سوریه و عراق بود اما آمریکایی‌ها بدون اینکه جرئت کنند با او در نبرد روبه‌رو شوند، بزدلانه به او که به دعوت دولت عراق در فرودگاه عراق بود حمله کردند و خون مطهر او و همراهانش را بر زمین ریختند تا برای چندمین بار خون فرزندان ایران و عراق در راه خدا بر زمین ریخته و با یکدیگر مخلوط شود.

ایشان ضربه‌ی متقابل و علی‌العجاله‌ی سپاه پاسداران ایران و درهم کوبیدن موشکی پایگاه آمریکایی‌ها را موجب لگدمال شدن ابهت و آبروی دولت ظالم و متکبر آمریکا دانستند و تأکید کردند: تنبیه اصلی آنها اخراج از منطقه است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بدرقه‌ی بی‌نظیر شهید سلیمانی و شهید ابومهدی با اجتماع ده‌ها میلیونی مردم ایران و همچنین تشییع همراه با تکریم و احترام این دو مجاهد بزرگ در شهرهای مختلف عراق، و ابراز همدردی مردم در چندین کشور دیگر با حضور در اجتماعات پر شور، خاطرنشان کردند: دشمنان، تلاشهای فراوانی کردند با خرج کردن پولهای فراوان، به کار گرفتن انسانهای بی‌مسئولیت و تبلیغات شیطنت‌آمیز، دو ملت ایران و عراق را به هم بدبین کنند اما این شهادت بزرگ همه‌ی تلاشهای شیطانی و وسوسه‌های اهریمنی آنها را باطل کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قدرت اسلامیِ ملتهای منطقه را عامل فائق آمدن بر قدرتهای فاسد مادی خواندند و با اشاره به تسلط غربی‌ها بر کشورهای منطقه با پشتوانه‌ی علم و فناوری، سلاح نظامی، تبلیغات دروغین و سیاستهای مکارانه، افزودند: آنها هرگاه به‌واسطه‌ی نهضتهای مردمی ناچار به خروج از کشوری شدند، تا حد توان دست از توطئه و نفوذ اطلاعاتی و سلطه‌ی سیاسی و اقتصادی برنداشتند و غده‌ی بدخیم رژیم صهیونیستی را به‌عنوان تهدیدی دائم برای کشورهای غرب آسیا در قلب این منطقه جاسازی کردند.

ایشان پیروزی انقلاب اسلامی را موجب وارد آمدن ضربه‌های سیاسی و نظامی سخت بر رژیم غاصب صهیونیستی و به دنبال آن زنجیره‌ی شکستهای استکبار و در رأس آن آمریکا از عراق و سوریه تا غزه و لبنان و از یمن تا افغانستان دانستند و افزودند: رسانه‌های دشمن، ایران را به جنگهای نیابتی متهم میکنند، درحالی‌که این دروغی بزرگ است و ملتهای منطقه بیدار شده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی، توانایی ایران در مقاومت بلندمدت در برابر خباثتهای آمریکا را در فضای منطقه و روحیه‌ی ملتها مؤثر خواندند و تأکید کردند: سرنوشت روشن منطقه، نجات از سلطه‌ی استکباری آمریکا و رهایی فلسطین از حاکمیت بیگانگان صهیونیست است که با همت ملتها باید زمان رسیدن به این هدف نزدیک‌تر شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کنار زدن عوامل تفرقه از جهان اسلام را لازم دانستند و بر مواردی از جمله: «وحدت علمای دین برای کشف راه‌حل‌های اسلامی در سبک زندگی نوین اسلامی»، «همکاری دانشگاه‌های اسلامی برای ارتقای علم و فناوری و ساخت زیربناهای تمدن جدید»، «هماهنگی رسانه‌های اسلامی برای اصلاح ریشه‌ای فرهنگ عمومی»، «ارتباط نیروهای مسلح اسلامی برای دور کردن جنگ و تجاوز از منطقه»، «ارتباط بازارهای اسلامی برای خارج کردن اقتصاد این کشورها از سلطه‌ی کمپانی‌های غارتگر»، «رفت‌وآمد و سفرهای مردم برای افزایش هم‌زبانی، همدلی، وحدت و دوستی» به‌عنوان راهکارهای افزایش وحدت و دور شدن از تفرقه تأکید کردند.

ایشان با تأکید بر اینکه دشمنان ایران و اسلام میخواهند اقتصاد خود را با منابع کشورهای ما، عزتشان را با ذلت ملتهای ما و صدرنشینی خود را با تفرقه‌ی ما تأمین، و ما و شما را به دست خودمان نابود کنند، افزودند: آمریکا، «فلسطین را بی‌دفاع در برابر صهیونیست‌های جنایت‌کار»، «سوریه و لبنان را در تصرف دولتهای وابسته و مزدور خود»، «عراق و ثروت نفتی آن را کاملاً متعلق به خود» میخواهد و برای این هدف شوم، به بزرگ‌ترین ظلمها و شرارتها مانند آزمون سخت چندساله‌‌ی سوریه، فتنه‌های پی‌درپی در لبنان و تحریکات و خرابکاری مستمر در عراق دست زده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی، ترور آشکار شهید ابومهدی فرمانده شجاع حشدالشعبی و سردار بزرگ سپاه شهید سلیمانی را نمونه‌ی کم‌نظیر دیگری از فتنه‌انگیزی آمریکایی‌ها در عراق خواندند و گفتند: آنها برای تأمین هدف پلید خود در عراق به دنبال ایجاد فتنه، جنگ داخلی و سرانجام تجزیه‌ی عراق و حذف نیروهای مؤمن، مبارز، مجاهد و میهن‌دوست هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اظهارات وقیحانه‌ی آمریکایی‌ها در مقابل حکم پارلمان عراق به اخراج آنان را نمونه‌ی دیگری از این فتنه‌انگیزی‌ها خواندند و افزودند: آنها که خود را حامی دموکراسی وانمود میکردند، تعارف را کنار گذاشته و میگویند ما برای ماندن در عراق آمده‌ایم و بیرون نمیرویم.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان در خطبه‌ی دوم نماز پر شکوه جمعه، خطاب به همه‌ی ملتهای مسلمان منطقه تأکید کردند: دنیای اسلام باید صفحه‌ی جدیدی بگشاید و وجدانهای بیدار و دلهای مؤمن، اعتمادبه‌نفس را در ملتها بیدار کنند و همه بدانند که تنها راه نجات ملتها، تدبیر و استقامت و نترسیدن از دشمن است.
 

 

تعداد مشاهده (1226)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران-27 دی ماه"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید